piatok 13. februára 2015

Vyšli Dejiny československého komiksu 20. storočia

Nová rozsiahla publikácia mapujúca dejiny československého komiksu 20. storočia vyšla vo vydavateľstve Akropolis! 

Nakladatelství Akropolis uvádí na trh rozsáhlé akademické Dějiny československého komiksu 20. století. Přehledně organizovaná, čtivá, ale přitom odborně fundovaná publikace přestavuje dosud nejrozsáhlejší a nejdůkladnější zmapování historie domácího komiksu.
Třísvazkový komplet, sestávající ze dvou bohatě ilustrovaných výkladových knih a doplňkové rejstříkové brožury, sleduje vývoj a osudy komiksové formy na území dnešního Česka a Slovenska od jejích počátků v česky a slovensky psaném periodickém tisku pozdního Rakousko-Uherska až po překotný rozvoj po roce 1989. Publikace zároveň nabízí příležitost k poupravení či přímému vyvracení mnoha často tradovaných zjednodušení či omylů, týkajících se malého významu či přerušované kontinuity místní komiksové tradice. Rovných 1000 stran výkladového textu doprovází více než 550 barevných reprodukcí a 88 stran rejstříkové brožury.
Publikace představuje výstup dlouholetého společného grantového projektu Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v.v.i, a Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (projekt GA ČR P406/10/2306).

Trojzväzková encyklopédia ponúka 1000 strán venovaných
československému komiksu 20. storočia


Viac informácií o publikácii sa dozviete na stránke: http://www.dejinykomiksu.cz/Doporučuje sám majster MRÁZ...


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára